Jak napełnic butelke Dafi
Jak napełnić butelkę Dafi
Czerwiec 4, 2019
butelki filtrujace od dafi
Butelka z filtrem antybakteryjnym
Czerwiec 21, 2019
Pokaż wszystkie
Jak podlaczyc podgrzewacz Dafi

Klasyczny ogrzewacz wodny najczęściej zajmuje dużo miejsca. Ze względu na jego pojemność zużywa dużo energii, aby utrzymać określoną temperaturę. Bardzo ciekawa opcja to ogrzewacz przepływowy, który jest w stanie zastąpić tradycyjny bojler. Można go znaleźć w ofercie polskiego producenta Dafi.

Jak działa ogrzewacz Dafi?

Nie pobiera wiele prądu ze względu na to, że zużywa go tylko wtedy, gdy podgrzewa wodę. Dzięki temu, że nie jest wyposażony w zbiornik na wodę i nie marnuje energii w celu utrzymania danej temperatury. Jego czas zużycia jest mniejszy od ogrzewacza pojemnościowego (bojlera), co wiąże się z dużą oszczędnością energii elektrycznej.

Maksymalna temperatura, jaką ogrzewacze Dafi mogą podwyższyć ciepło wody, to około 40-45oC.

Gdzie można zamontować ogrzewacz Dafi?

Ze względu na małe gabaryty ogrzewacza, zmieści się on w każdym pomieszczeniu w domu. Sprawdzi się w tej roli dużo lepiej niż bojler, który zajmuje więcej miejsca. Zaprojektowany jest tak, aby dostarczyć ciepłą wodę do dowolnego miejsca poboru w obrębie instalacji wodnej. Ogrzewacz Dafi sprawdzi się w sytuacji, gdy bardzo zależy nam na dobrym zagospodarowaniu przestrzeni. Zmieści się pod i nad zlewozmywakiem, w szafce kuchennej lub łazienkowej, a nawet obok kabiny natryskowej. W przypadku tej ostatniej opcji proponujemy ogrzewacz podumywalkowy ciśnieniowy, którego zakres mocy wynosi od 7,3 kW (dla 230V) do 11 kW (400V). Duże znaczenie ma kwestia klasy ochrony IPX5, gdyż ważna jest odporność na bryzgi, wilgoć i parę.

Jeżeli chcemy zakupić ogrzewacz wraz z baterią, najlepszym wyborem jest ogrzewacz nadumywalkowy. Sprzedawany jest w zestawie z baterią i wylewką. Z kolei ogrzewacz podumywalkowy i odpowiednik z zabezpieczeniem ciśnieniowym nadadzą się dla osób mega-pizzeria.com , które wolą zastosować baterię już zamontowaną na zlewie.

Dużą zaletą ogrzewaczy Dafi jest to, że można je zainstalować blisko prysznica, wanny czy umywalki, co wiąże się z oszczędzaniem wody, energii i czasu.

Ogrzewacz Dafi – na jak długo wystarcza

Producent dołącza do produktu gwarancję obejmującą ogrzewacz na pierwsze 3 lata działania. Przeprowadzone badania oraz wiele opinii konsumentów wskazują, że ogrzewacze firmy Dafi pracują nawet od 8 do 10 lat. Należy jednak stosować się do zaleceń i prawidłowo podłączyć wszystkie przewody. W przypadku 230 V:

Przewód żółto zielony PE – uziemienie
Niebieski – N – przewód zerowy
Brązowy – L – faza.

Z kolei 400 V:
Przewód żółto zielony PE – uziemienie
Czarne przewody – fazy L1 i L2.