Butelka filtrujaca przed pierwszym uzyciem
Butelka Dafi przed pierwszym użyciem
Czerwiec 2, 2019
Jak podlaczyc podgrzewacz Dafi
Jak podłączyć podgrzewacz Dafi
Czerwiec 17, 2019
Pokaż wszystkie
Jak napełnic butelke Dafi

Coraz więcej z nas dba o prawidłowe nawadnianie organizmu. Jest to szczególnie ważne w okresie wakacyjnym, gdy wydalamy dużo potu i powinniśmy uzupełniać braku parującej z nas wody. Butelki Dafi można spotkać w wielu sklepach, co czyni z tych produktów rzecz łatwo dostępną i dostosowaną do potrzeb – występuje w wielu wersjach kolorystycznych i pojemnościowych.

Czego użyć do napełnienia butelki?

Zawarty w butelce filtr z węglem aktywnym służy oczyszczaniu wody z zanieczyszczeń, piasku, rdzy, mikroorganizmów, chloru. Świetnie poradzi sobie z wodą z kranu i taki rodzaj wody zaleca producent do użycia. Koszt uzupełnienia butelki jest niewielki w porównaniu z wodą butelkową ze sklepu. Wbrew wszelkim mitom przefiltrowanej „kranówki” nie trzeba przegotować przed spożyciem. Do butelki wlewamy zimną wodę i taką pijemy przez ustnik. Producent zaleca, aby zamiast zasysania wody, ściskać butelkę w celu lepszego przefiltrowania. Materiał jest na tyle miękki, że bez przeszkód jest to w stanie zrobić nawet mniejsze dziecko, a jednocześnie z butelką nic się nie stanie.

Pierwsze napełnienie butelki Dafi

W pierwszej kolejności należy umyć lub przepłukać każdy element znajdujący się w wyposażeniu. Butelkę należy umyć ręcznie – temperatura w zmywarce mogłaby uszkodzić produkt – z dodatkiem płynu do naczyń. Dwukrotne nalanie wody i finalne wylanie jej przez ustnik (taką wodą można podlać kwiaty) to jeden z ostatnich kroków. Na koniec producent zaleca ustawienie datownika Canada Lookup Telephone Numbers , który będzie przypominał o wymianie filtra za 4 tygodnie od pierwszego użycia filtra. Inne produkty Dafi, np. dzbanek filtrujący są wyposażone w automatyczny przycisk, który kolorem przypomina o dacie wymiany filtra (żółty – zbliża się czas zakupu nowego filtra, czerwony – dzień, w którym trzeba wymienić filtr.

Tak przygotowaną butelkę można napełnić wodą z kranu.

Jak działa filtr w butelce Dafi?

Jego zadaniem jest oczyszczenie tego, co dostało się do wody podczas jej przepływu przez rury. Mowa zatem o rdzy, pasku i innych mikroelementach niewidocznych dla oka. Węgiel aktywny działa jak sitko, które zatrzymuje niepotrzebne zanieczyszczenia i zostawia czystą, smaczną wodę. Na uwagę zasługuje fakt, że poprawia się także zapach wody, która w wodociągach filtrowana jest za pomocą nieprzyjemnie pachnącego chloru.