butelki filtrujace od dafi
Butelka z filtrem antybakteryjnym
Czerwiec 21, 2019
Pokaż wszystkie

Napełnienie butelki filtrującej wodą z kranu to szybki sposób na własnoręczne „stworzenie” wody smacznej, pozbawionej nieprzyjemnego zapachu i zanieczyszczeń. Zawarty w niej filtr węglowy jest wydajnym i dobrym produktem, który sprawdza się na tyle skutecznie, że przefiltrowaną przez niego wodę można bez obaw podawać dzieciom. Jaka jest jego rola?

Produkty Dafi

Producent ma w swej ofercie wiele różnych urządzeń filtrujących. Należą do nich nie tylko butelki filtrujące, ale także dzbanki i filtry przepływowe. W przypadku tych ostatnich możemy zamontować je bezpośrednio na instalacje wodne w domu i dzięki temu z kranu popłynie czystsza, zdrowsza woda. Do tego Dafi ma kilka rodzajów filtrów, a każdy odpowiada za coś innego – usuwa azotany, usuwa zanieczyszczenia organiczne, zmiękcza wodę.

Pojemniki próżniowe pozwalają na przechowywanie różnorodnej żywności (od mięs po makarony), a akcesoria – karafki, wyciskarki owoców – pomagają nam przygotować zdrowy, świeży sok.

Butelka Dafi – pierwsze użycie

Zanim przystąpimy do testowania smaku wody z butelki Dafi, najpierw należy ją odpowiednio przygotować.

  1. Myjemy butelkę płynem do naczyń.
  2. Płuczemy filtr pod bieżącą, chłodną wodą przez około 30 sekund. Umieszczamy go w butelce.
  3. Butelkę wypłukujemy dwukrotnie – podczas ostatniego powtórzenia, wodę wylewamy przez ustnik w celu aktywowania węgla zawartego w filtrze.
  4. Myjemy dokładnie ustnik i nakładkę – dbamy o ich higienę.

Na nakładce znajduje się wskaźnik sugerujący dzień wymiany filtra – należy to robić co 4 tygodnie dla zachowania świeżego i smacznego smaku wody.

Filtr węglowy

Proces filtracji nie wiąże się z wyjałowieniem wody i pozbawieniem jej cennych minerałów. Usuwany jest ich nadmiar Buy Doxycycline , który prowadzi do powstawania kamienia na urządzeniach AGD. Filtr węglowy wytwarzany jest z łupin orzecha kokosowego. Nie tylko poprawia smak wody (usuwa chlor), ale też lekko podwyższa jej pH, co przekłada się na jakości – pomaga nam zwalczyć zakwaszenie organizmu wywołane dietą bogatą w napoje gazowane i produkty mięsne oraz zbożowe.