Jak podlaczyc podgrzewacz Dafi
Jak podłączyć podgrzewacz Dafi
Czerwiec 17, 2019
Butelka z filtrem węglowym od Dafi
Czerwiec 24, 2019
Pokaż wszystkie
butelki filtrujace od dafi

Dzienne zapotrzebowanie człowieka na płyny o około 1 Buy Acimox Amoxil ,5 litra. W okresie letnim powinniśmy bardziej zadbać o tę kwestię. Często sięgamy po wodę butelkową ze sklepu, bo jest łatwo dostępna i ma przystępną cenę. Pozostawienie butelki na słońcu może wiązać się z rozwojem mikroorganizmów szkodliwych dla nas. W tym przypadku polecamy butelki filtrujące wodę. Dlaczego? Zapraszamy do artykułu.

Butelka ze sklepu a butelka filtrująca

Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. Jednak niektóre z pozoru detale mają swoje przełożenie na przestrzeni czasu:

butelka ze sklepu jest jednokrotnego użytku. Dość łatwo ulega zgnieceniom. Po jej otwarciu wodę powinniśmy wypić w ciągu 12 godzin. Zawiera bisfenol A szkodliwy dla zdrowia człowieka – codzienne picie z plastikowych butelek mogłoby mieć wpływ na nasze zdrowie. Waga butelki o pojemności 1,5l to 30 gram, zatem w skali roku na jedną osobę przypada ponad 10 kg śmieci, które rozkładają się od 400 do 500 lat.

butelkę filtrującą można używać wielokrotnie – wymienny jest ustnik (ze względu na higienę) oraz filtr. Tworzywo, z którego jest wykonana, jest elastyczne, ale nie ulega zniszczeniu i zgnieceniom. Pozbawiona jest bisfenolu A. Jeżeli umieścimy ją w zaciemnionym, chłodnym miejscu, ważność przechowywanej w niej wody jest dłuższa. Ograniczamy produkcję plastików.

Jaka butelka jest odpowiednia?

Na polskim rynku jest kilku producentów. Najbardziej znanym i posiadającym szeroki wybór produktów jest Dafi. W swej ofercie posiada nie tylko butelki filtrujące, które ze względu na swój niewielki ergonomiczny kształt można zabrać do pracy, szkoły i w plener – ale także dzbanki, pojemniki próżniowe oraz filtry przepływowe.

Butelka Dafi ma szczelne zamknięcie, więc można ją przechowywać w plecaku bez obawy o zalanie zeszytów, telefonu, czy śniadania. Na nakładce posiada wskaźnik przypominający o dniu wymiany filtra – raz na miesiąc.

Filtr z jonami srebra

Woda kranowa nie zawiera groźnych bakterii – uniemożliwiają to restrykcyjne wymogi i działania sanitarne. Do dezynfekcji tzw. kranówki używa się chloru stosowanego w wodociągach. Filtr Dafi usuwa go, poprawia smak i zapach wody, a także pozwala na uniknięcie substancji rakotwórczych, takich jak trihalometan. Filtr w butelkach Dafi składa się z węgla aktywowanego. Jest impregnowany srebrem, co pozwala na hamowanie i eliminację wzrostu i rozwoju mikroorganizmów.