Jak napełnic butelke Dafi
Jak napełnić butelkę Dafi
Czerwiec 4, 2019
Pokaż wszystkie
Butelka filtrujaca przed pierwszym uzyciem

Regularne nawadnianie organizmu to klucz do posiadania zdrowych włosów, cery i dobrego samopoczucia. Butelka filtrująca od polskiego producenta Dafi zapewnia komfort wielokrotnego użytku i pozbawiona jest szkodliwych substancji – bisfenolu A. Aby w pełni wykorzystać jej potencjał, należy odpowiednio się z nią obchodzić. Kilka prostych, lecz ważnych porad znajdziesz w poniższym artykule.

Pierwsze użycie

Zanim nastąpi pierwszy łyk oczyszczonej i smacznej wody, musisz umyć poszczególne elementy butelki, nie wliczając filtra. Producent odradza korzystanie ze zmywarki, gdyż zbyt wysoka temperatura uszkodziłaby tworzywo, z którego zrobiona jest butelka. Płyn do mycia naczyń i woda o maksymalnym cieple 50 stopni Celsjusza to idealne połączenie.

Wspomniany wcześniej filtr należy wypłukać pod zimną wodą przez około 30 sekund. Kolejnym krokiem jest zamontowanie go w butelce uzupełnionej w 2/3 wodą kranową. Po zakręceniu ustnika trzeba wstrząsnąć butelką kilka razy. Nie martw się, jeżeli woda przybierze szarawy odcień – jest to prawidłowa reakcja. W filtrze znajduje się węgiel aktywny, którego drobinki nie stanowią zagrożenia. Butelkę powinno się przepłukać i powtórzyć czynność. Tym razem jednak wylewanie wody powinno nastąpić przez ustnik. Czynność powtórz.

Po tych krokach woda wlana powtórnie do butelki nadaje się do spożycia. Pamiętaj – do butelki filtrującej używaj tylko wody wodociągowej.

Specyfikacja elementów butelki

Filtr – aby działał w pełni sprawnie i wykonywał swoje zadanie, należy wymieniać go co cztery tygodnie oraz w przypadku przefiltrowania ponad 150 litrów.

Datownik – zamieszczony na górnej części butelki służy przypominaniu czasu wymiany filtra. Ustawiasz go ręcznie na dniu, w którym powinno się zmienić filtr.

Bardzo ważne jest, aby woda w butelce została spożyta nie później niż w ciągu 12 godzin od wlania. Ustawienie butelki w zaciemnionym pomieszczeniu nieco wydłuży ten czas, jednak nie jest to zalecana czynność.

Ustnik butelki jest wykonany z delikatnej i gładkiej gumy. W calu zachowania higieny producent udostępnił możliwość zakupu zestawu: 2 filtry plus ustnik. Koszt to około 40 złotych – podobnie jak cena butelki. Niewątpliwym plusem jest to Buy Zithromax , że można jej używać bez ograniczeń – jest wielokrotnego użytku. Na oficjalnej stronie Dafi istnieje możliwość personalizacji butelki.